Styrodur

Styrodur (polistyren ekstrudowany) jest rodzajem bardzo gęstego styropianu o gładkiej powierzchni. Poza zastosowaniem w budownictwie bardzo często wykorzystuje się styrodur do produkcji reklam oraz elementówwystroju wnętrz.

Styrodur jest bardzo lekki i odporny na warunki atmosferyczne, nie nasiąka wodą, nie zmienia swoich właściwości pod wpływem promieni słonecznych, czy przy niskich temperaturachwięc z powodzeniem można go stosować na zewnątrz. Styrodur występuje w kilku grubościach: od 3 do 20 cm. Styrodur jest tworzywem stosunkowo łatwym do obróbki na specjalnym ploterze termicznym, co stwarza szerokie możliwości wycinanych elementów.Odradzamy cięcie ręczne – szkoda marnować materiał. Widujemy czasem efekty takiej „ręcznej” roboty – brzegistyroduru są poszarpane i nieestetyczne. Ploter termiczny nagrzewając specjalny drucik do bardzo wysokiej temperatury bez najmniejszego problemu wycina kształt, jaki chcieliśmy osiągnąć, pozostawiając gładkie krawędzie.

Ze względu na łatwość obróbki tego materiału, można powiedzieć, że w wykonywanych realizacjach ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Dodatkowym atutem styroduru jest jego atrakcyjna cena w porównaniu do innych materiałów wykorzystywanych w reklamie, przez co mogą sobie na niego pozwolić nie tylko klienci biznesowi, ale i osoby prywatne.

 

Najczęściej wykonywane realizacje ze styroduru to:

Litery ze styroduru

litery 3 D ze styroduru malowane farbą akrylową na dowolny kolor ral, dodatkowo można wykonać lico z pleksi lub kompozytu, czy innego materiału, dopasowując wygląd liter do wymagań klienta, oprawy wizualnej firmy, czy budynku, nadają się do montażu wewnątrz i na zewnątrz

Logo ze styroduru

Logo ze styroduru malowane farbą akrylową na dowolny kolor ral, dodatkowo można wykonać lico z pleksi lub kompozytu, czy innego materiału, dopasowując wygląd liter do wymagań klienta, oprawy wizualnej firmy, czy budynku, nadają się do montażu wewnątrz i na zewnątrz.

Napisy ze styroduru

Napisy na ścianę ze styroduru malowane farbą akrylową na dowolny kolor ral, dodatkowo można wykonać lico z pleksi lub kompozytu, czy innego materiału, dopasowując wygląd liter do wymagań klienta, oprawy wizualnej firmy, czy budynku, nadają się do montażu wewnątrz i na zewnątrz.

Numery budynków

Numery budynków ze styroduru malowane farbą akrylową na dowolny kolor ral, dodatkowo można wykonać lico z pleksi lub kompozytu, czy innego materiału, dopasowując wygląd liter do wymagań klienta, oprawy wizualnej firmy, czy budynku, nadają się do montażu wewnątrz i na zewnątrz.

 

Litery, znaki, czy logotypy przestrzenne ze styroduru można przykleić bezpośrednio do ściany, czy np. płyty pcv, czy z kompozytu (vide: realizacje: Słuchmed) lub mocować na tzw. dystansach, które dają dodatkowy efekt 3D. Przy montażu styroduru na dystansach czasem stosuje się także dodatkowe oświetlenie led za literami, które sprawia efektowne wrażenie, jakby litery ze styroduru były zawieszone w powietrzu. Taki efekt uzyskalismy np. w Creo Gedania, czy Smart Lab (do obejrzenia w realizacjach).

 

Efektowny wygląd realizacji ze styroduru sprawia, że po ten materiał chętnie sięgają projektanci wnętrz zarówno do miejsc użyteczności publicznej (restauracje, sklepy, lokale usługowe, hotele) oraz w domach i mieszkaniach prywatnych, a także jako element dekoracyjny na imprezach okolicznościowych (np. MR&MRS, inicjały itp.). Takie ozdoby ze styroduru można przykleić do ściany, albo postawić na półce, czy podłodze. Czasami można spotkać całe cytaty, czy sentencje zrobione z malowanego styroduru i przyklejone do reprezentacyjnej ściany salonu, czy w przedpokoju.

Niedawno wykonaliśmy ciekawą realizację z wykorzystaniem styroduru w naszym odnowionym biurze. Ściany okleiliśmy fototapetą z wysokiej rozdzielczości fotografią Gdańska, a na środku umieściliśmy swoje logo zestyroduru z licem oklejonym tą samą fototapetą. Osiągnęliśmy efekt, który robi ogromne wrażenie! Zapraszamy do nas na Subisława 29, aby obejrzeć na żywo:) Nikt nie może przejść obok niego obojętnie!